Rohm Semiconductor MCR10ERTF9093
MCR10ERTF9093 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10ERTF9093
Brief Description
RES SMD 909K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10ERTF9093.pdf
Availability of MCR10ERTF9093
QUANTITY
MCR10ERTF9093 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10ERTF9093
Internal Part NumberEIS-MCR10ERTF9093
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)909k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10ERTF9093
Related LinksMCR10E, MCR10ERTF9093 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10ERTF9093 Details Description
Related parts for MCR10ERTF9093
MOSFET N-CH 25V 75A DPAK datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 256MAPBGA datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 510K OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN PIN HDI UNPLTD #2-56 THREAD datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN MALE 150POS PRESS IN MODULE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 1.6 OHM 2.25W 5% AXIAL datasheet.pdf