Vishay/Dale NTHS1006N02N4001JP
NTHS1006N02N4001JP picture photo
Mfg. Part Number
NTHS1006N02N4001JP
Brief Description
THERMISTOR NTC 4K OHM 5% 1006
Datasheet Download
NTHS1006N02N4001JP.pdf
Availability of NTHS1006N02N4001JP
QUANTITY
NTHS1006N02N4001JP Order Process
Ship out your order
Specifications of NTHS1006N02N4001JP
Internal Part NumberEIS-NTHS1006N02N4001JP
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
SeriesNTHS
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C4k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±3%
B25/753477K
B25/853486K
B25/100-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1006 (2515 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTHS1006N02N4001JP
Related LinksNTHS1006N, NTHS1006N02N4001JP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
NTHS1006N02N4001JP Details Description
Related parts for NTHS1006N02N4001JP
CONN PLUG 3POS W/SOCKET SOLDER datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 1MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 128KBIT 20NS 64TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CAP CER 20PF 10V NP0 0201 datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
15 SIL VERT SMT HDR P/P datasheet.pdf
FIXED IND 3.3NH 450MA 200 MOHM datasheet.pdf
DIE SET FOR M/5 FRAME datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf