Vishay/Beyschlag PE0200WJ16236BH1
PE0200WJ16236BH1 picture photo
Mfg. Part Number
PE0200WJ16236BH1
Brief Description
CAP CER 1600PF 14KV R42 DISK
Datasheet Download
PE0200WJ16236BH1.pdf
Availability of PE0200WJ16236BH1
QUANTITY
PE0200WJ16236BH1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PE0200WJ16236BH1
Internal Part NumberEIS-PE0200WJ16236BH1
PackagingBulk
Capacitance1600pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated14000V (14kV)
Temperature CoefficientR42
Mounting TypeRequires Holder
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
Size / Dimension7.874" Dia (200.00mm)
Height - Seated (Max)1.772" (45.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PE0200WJ16236BH1
Related LinksPE0200WJ, PE0200WJ16236BH1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
PE0200WJ16236BH1 Details Description
Related parts for PE0200WJ16236BH1
IC COMPARATOR SNGL SOT23-5 datasheet.pdf
22P MTA156 EDGE CONN ASSY LF datasheet.pdf
RES 3.90 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
FAN TUBEAXIAL SLEEVE USB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SIDE datasheet.pdf
IC OPAMP SAMPLE HOLD TO99-8 datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 140POS datasheet.pdf