Vishay Thin Film PHP00603E64R9BST1
PHP00603E64R9BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00603E64R9BST1
Brief Description
RES SMD 64.9 OHM 0.1% 3/8W 0603
Datasheet Download
PHP00603E64R9BST1.pdf
Availability of PHP00603E64R9BST1
QUANTITY
PHP00603E64R9BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00603E64R9BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00603E64R9BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)64.9
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.375W, 3/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00603E64R9BST1
Related LinksPHP00603, PHP00603E64R9BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00603E64R9BST1 Details Description
Related parts for PHP00603E64R9BST1
RES SMD 4.22K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC BUS BUFFER DUAL NON-INV 8SSOP datasheet.pdf
MICROSCOPE BODY STEREO 10X/20X datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.6MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 4V SMD datasheet.pdf
LCD GRAPHIC TOUCH 240X64 BLK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB datasheet.pdf
CAP CER 6.8UF 16V X6S 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 4.7NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf