Vishay/Dale RLR05C7R32FSRSL
RLR05C7R32FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C7R32FSRSL
Brief Description
RES 7.32 OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C7R32FSRSL.pdf
Availability of RLR05C7R32FSRSL
QUANTITY
RLR05C7R32FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C7R32FSRSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C7R32FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.32
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C7R32FSRSL
Related LinksRLR05C7, RLR05C7R32FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C7R32FSRSL Details Description
Related parts for RLR05C7R32FSRSL
IDC CABLE - MSC10K/MC10M/MCE10K datasheet.pdf
IC BUFFER TRI-ST QD LV 14SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 75MA SOT89-3 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS .100" SNGL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 1.62K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 360V SNAP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 48POS GOLD datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
BOARD EVAL 850KHZ ST1S41 VFQFPN datasheet.pdf
25POS M SC 370PF datasheet.pdf