API Delevan S0603-271NF3D
S0603-271NF3D picture photo
Mfg. Part Number
S0603-271NF3D
Brief Description
FIXED IND 270NH 200MA 2.2 OHM
Datasheet Download
S0603-271NF3D.pdf
Availability of S0603-271NF3D
QUANTITY
S0603-271NF3D Order Process
Ship out your order
Specifications of S0603-271NF3D
Internal Part NumberEIS-S0603-271NF3D
Material - CoreAlumina
Inductance270nH
Tolerance±1%
Current Rating200mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.2 Ohm Max
Q @ Freq22 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant900MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0603-271NF3D
Related LinksS0603-, S0603-271NF3D Datasheet, API Delevan Distributor
S0603-271NF3D Details Description
Related parts for S0603-271NF3D
IC EEPROM 1KBIT 3MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES SMD 536 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 8.16KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.25A 6WSON datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 76MA 8.1 OHM SMD datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 60POS DR LOW P datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES 2.5 OHM 30W 1% TO220 datasheet.pdf
OSC MEMS 66.66MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IMPELLER 251X98MM 115VAC RING datasheet.pdf