AVX Corporation SF25-1960M5UB01
SF25-1960M5UB01 picture photo
Mfg. Part Number
SF25-1960M5UB01
Manufacturer
Product Category
SAW Filters
Brief Description
FILTER SAW 1960.00 MHZ SMD
Datasheet Download
SF25-1960M5UB01.pdf
Availability of SF25-1960M5UB01
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SF25-1960M5UB01 Order Process
Ship out your order
Specifications of SF25-1960M5UB01
Internal Part NumberEIS-SF25-1960M5UB01
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Filters
FamilySAW Filters
SeriesSF, Kyocera
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency1.96GHz Center
Bandwidth60MHz
Filter TypeBand Pass
Insertion Loss4.1dB
ApplicationsPCS
Package / Case5-SMD, No Lead
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.028" (0.70mm)
Size / Dimension0.055" L x 0.043" W (1.40mm x 1.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SF25-1960M5UB01
Related LinksSF25-19, SF25-1960M5UB01 Datasheet, AVX Corporation Distributor
SF25-1960M5UB01 Details Description
Related parts for SF25-1960M5UB01
TWIST LOK STANDOFF 3/16 X .75" datasheet.pdf
IC SWITCH SPST SOT23-5 datasheet.pdf
LED ORANGE DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC MCU USB PERIPH HI SPD 56-SSOP datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 130POS .050" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 1.6M OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
SHROUD UL98 30-100A NON-F datasheet.pdf
TV 55C 55#20 SKT RECP datasheet.pdf
50UF 50V 9.525X23.8 85C AXI datasheet.pdf