Panduit T70CIW10
T70CIW10 picture photo
Mfg. Part Number
T70CIW10
Manufacturer
Product Category
Wire Ducts, Raceways - Accessories
Brief Description
COVER RACEWAY PWR OFFWHT 10'
Datasheet Download
T70CIW10.pdf
Availability of T70CIW10
QUANTITY
T70CIW10 Order Process
Ship out your order
Specifications of T70CIW10
Internal Part NumberEIS-T70CIW10
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilyWire Ducts, Raceways - Accessories
SeriesPan-Way® T-70
Accessory TypeCover, Wire Duct
For Use With/Related ProductsPanduit Duct Type T70
Height0.360" (9.14mm)
Width-
Length10.0' (3.05m)
ColorWhite, Off
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T70CIW10
Related LinksT70C, T70CIW10 Datasheet, Panduit Distributor
T70CIW10 Details Description
Related parts for T70CIW10
RELAY AUTOMOTIVE SPST 30A 12V datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
Connector Receptacle 22 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-12V 125MA 3W datasheet.pdf
RES SMD 3.9 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
4P 4C 2W VERT XCHD LEFT WK datasheet.pdf
CONN HEADER DBL 44POS .100" SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB datasheet.pdf
DSUB 36X4 M PCB G50 datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf