Vishay/Dale TNPW12101K78BETA
TNPW12101K78BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12101K78BETA
Brief Description
RES SMD 1.78K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW12101K78BETA.pdf
Availability of TNPW12101K78BETA
QUANTITY
TNPW12101K78BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12101K78BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW12101K78BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.78k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12101K78BETA
Related LinksTNPW1210, TNPW12101K78BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12101K78BETA Details Description
Related parts for TNPW12101K78BETA
RES SMD 160 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR 1000PSIS M10 5V datasheet.pdf
IC BUS SWITCH 20BIT 48-QVSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
LED MATRIX 8X8 1.5" 660NM RED datasheet.pdf
RES 6.04K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
POT SLIDE 10K OHM .5W 45MM datasheet.pdf
COLOR CLIP RJ45 DL-BT ORANGE 10 datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf