Vishay/Dale TNPW201080K6BEEY
TNPW201080K6BEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW201080K6BEEY
Brief Description
RES SMD 80.6K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW201080K6BEEY.pdf
Availability of TNPW201080K6BEEY
QUANTITY
TNPW201080K6BEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW201080K6BEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW201080K6BEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)80.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW201080K6BEEY
Related LinksTNPW2010, TNPW201080K6BEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW201080K6BEEY Details Description
Related parts for TNPW201080K6BEEY
IC NVSRAM 4MBIT 70NS 34PCM datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 580MA 560 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS 2MM STR DL PCB datasheet.pdf
RES SMD 174 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
METRAL EE SIGNAL HEADER-1 MOD 5 datasheet.pdf
OSC XO 33.3333MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
VARISTOR 819V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
CAP TANT 27UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 400VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
WASHER FLAT M6 NYLON NATURAL datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf