Comchip Technology TV02W171-G
TV02W171-G picture photo
Mfg. Part Number
TV02W171-G
Brief Description
TVS DIODE 170VWM 275VC SOD123
Datasheet Download
TV02W171-G.pdf
Availability of TV02W171-G
QUANTITY
TV02W171-G Order Process
Ship out your order
Specifications of TV02W171-G
Internal Part NumberEIS-TV02W171-G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesESD and ESD Suppressors
RoHS InformationRoHS DeclarationSOD-123 Series Material Declaration
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)170V
Voltage - Breakdown (Min)189V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp275V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)730mA
Power - Peak Pulse200W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV02W171-G
Related LinksTV02W, TV02W171-G Datasheet, Comchip Technology Distributor
TV02W171-G Details Description
Related parts for TV02W171-G
OPTOISO 3.75KV OPEN COLL 8DIP GW datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
LED 7-SEG 3DIGIT RED 0.56" CA datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FRLK RTAN 04CKT datasheet.pdf
RES 20K OHM 0.6W 0.05% RADIAL datasheet.pdf